שמירה על גוף בריא במאה העשרים ואחת

העידן המודרני מביא איתו בשורה חדשה של שפע וקלות לבני האדם, אך יחד עם כך מביא איתו גם חסרונות. תרבות השפע, יחד עם שפע המזונות שאנו נחשפים אליהם כל יום, ובשילוב עם עבודות המצריכות פחות ופחות אנרגיה פיזית, גורמים לגוף שלנו להיות פחות בריא ופחות חזק.

בעוד פיזיותרפיה משפרת את מנח הגוף ומחזקת אותו, רבים מאיתנו לא במצב בו אנו מוכרחים לקבל טיפול פיזיותרפי, אלא רק רוצים לשבח את גופנו, לחזק אותו, ולהעניק לו בריאות.

חלקנו בוחרים לטפל בכך על ידי הירשמות לחדר כושר, וניסיון להביא את הגוף שלנו למצב בריא יותר, חזק יותר, ופעיל יותר. הבעיה טמונה בכך שרובנו לא יודעים מה בדיוק נכון לגוף שלנו, ומהי תוכנית האימונים האידיאלית עבורנו, וכך אנו שורפים כסף ושעות בניסיון להיות בריאים יותר, כשבפועל אנו לא משנים יותר מידי בגופנו. מה שרובנו היינו רוצים הוא מכון כושר שבו נוכל לדעת בבירור מה נכון לנו לעשות, כיצד לעשות זאת, ומבלי לחכות למכשירים המתאימים בזמן שמתאמנים אחרים נמצאים עליהם.

דוגמא לחדר כושר כזה ניתן למצוא בסקיי ג’ים, מכון כושר בירושלים, המציע תכנית אימונים מיוחדת לכל לקוחותיו: בחדר הכושר ניתן למצוא בכל שעה נתונה רק מספר קטן של משתתפים, כאשר לכל אחד מהם יש הדרכה צמודה של מדריך כושר המכווין אותם לפעולות הנכונות לפי תכנית האימונים שנבנתה במיוחד עבורם. בנוסף, ניתן לקבל שם גם הדרכה לאכילה נכונה, ואף תפריט אישי הנבנה בהתאמה למתאמן ולתוכנית האימונים שלו.

כאשר אנו מקבלים יחס אישי ותוכנית המותאמת בדיוק עבורנו, אנו יכולים להיות בטוחים שאנו עושים את המקסימום עבור גופנו ובריאותנו. אלו מאיתנו שיקפידו לשמור על גופם בריא ולחזק אותו, יגלו שגופם אינו נחלש בקלות עם הגיל כמו אצל אלו שאינם שומרים עליו, ואף מאפשר להם אורח חיים ארוך ובריא יותר.