פיזיוטרפיה זמינה

רוב הסובלים מפציעות וכאבים במערכת התנועה ניגשים אל אורטופד כדי לקבל טיפול. יכול להיות שהאורטופד יזהה את הפציעה, ייתן כדורים ויפתור אתכם לשלום. ייתכן גם שהכאב יעבור בעקבות אותם כדורים, אך האם השריר באמת ישוקם? כדי לשקם את השריר או את האיבר הפצוע יש ללכת לפיזיותרפיסט שהוא המומחה למקרים כאלו.

לפיזיותרפיסט ישנו ידע רפואי רב והוא זה שיודע כיצד לשקם את האיבר הפגוע. הכשרה של הפיזיותרפיסט כוללת לימוד של חומרים רבים מעולם הרפואה ועבודתו בשיקום פציעות הינה מוכחת. לפיזיותרפיסט סל כלים מגוון לשם הטיפול בפציעה ושיקומה ולאחר סדרת טיפולים, לא ארוכה, לא רק תראו את השינוי אלא תרגישו אותו בכל רגע ורגע.

הטיפול בפיזיותרפיה יכול להתבצע בכל מקום. מקובל לחשוב שניתן לקבל את הטיפול, אך ורק במכונים המיועדים לכך. בפועל ניתן לבצע את הטיפולים בכל מקום ולעיתים עדיף למטופל לקבל את הפיזיותרפיה בביתו. במקרה בו המטופל הינו מוגבל ביכולת התנועה שלו מהבית, לדוגמא, הוא אינו צריך להגיע למכון והוא יכול לעבור את טיפול הפיזיותרפיה בבית שלו.

כאשר עולה האפשרות הזו של טיפול הפיזיותרפיה בבית, רבים הם החוששים שהטיפול בבית הוא פחות יעיל מאשר הטיפול במכון. הנחה זו אינה נכונה כלל. אין שום הבדל בין הטיפול בבית לטיפול במכון מלבד הרצון לשמור על נוחיותו של המטופל עצמו.

אם גם אתם סובלים מכאבים במערכת התנועה ונמאס לכם לראות עשרות רופאים ולגלות אחרי כמה חודשים ששוב כואב לכם, אני ממליץ לכם ללכת לקבל טיפול מפיזיותרפיסט. לאחר סדרת הטיפולים אותם יעביר לכם הפיזיותרפיסט, הפציעה שלכם תשוקם ותוכלו להיפרד מהכאב אחת ולתמיד. זכרו, הטיפול בפיזיותרפיה יכול להיעשות הן במכון והן בבית.