מילוי מצברים גופניים ונפשיים

קצב החיים שלנו בעת המודרנית הינו מהיר ביותר. אנו מסוגלים לדבר כמעט סימולטנית עם כל אדם ברחבי הגלובוס, מסוגלים להגיע במהירות חסרת תקדים ממקום למקום, לקנות דברים מבלי להיות בחנות פיזית, ועוד. יחד עם היתרונות הללו (וישנם עוד המון) קצב החיים גם הביא אותנו למצב בו אנו מותשים לעיתים, וחייבים למלא מצברים על מנת לשמור על בריאות גופנו. במאמר זה נביא מספר רעיונות למילוי מצברי הגוף, בצורה כיפית ורגועה:

  • ספא

יום ספא הינו פתרון מצוין להרגעת הגוף והנפש ומילוי מצברים. בספא תוכלו גם להתפנק ממבחר עיסויים מפנקים, לטבול בג’קוזי או בריכה מחוממת, לאכול אוכל בריא וטוב לגופכם, ובעיקר לשכוח מטרדות היום יום. ניתן למצוא מגוון חבילות ספא בצפון, במרכז, או בדרום, מהן תוכלו לבחור. חלקנו מעדיפים ללכת לספא לבד על מנת להירגע, ואילו חלקנו דווקא מעדיפים ללכת עם שותף איתו נוכל לחלוק את החוויה.

  • עיסוי פיזיותרפי

פיזיותרפיה היא חלק חשוב מאוד משמירה על גופנו בריא וגמיש. פיזיותרפיה לא רק שמתקנת פגמים הנוצרים בגוף לאורך זמן, אלא גם יכולה ללמד אותנו כיצד לשמור עליו בעתיד, כיצד למנוע מבעיות חוזרות ונשנות לקרות, וכיצד להתנהל פיזית באופן נכון. אמנם פיזיותרפיה אינה מפנקת כמו יום ספא, אך היא חיונית לא פחות.

  • חופשה

יציאה לחופשה אמנם אינה מתעסקת פיזית בגוף שלנו בכל רגע, אך היא מספקת לנפש שלנו רוגע שמשפיע גם על הגוף. נסו להקדיש לפחות יום אחד מהחופשה ליום רגיעה כללי- אל תקבעו פעילויות רבות ליום זה, אלא התרכזו במנוחה ובנפישה. עבור חלקנו רגיעה אידיאלית היא קריאת ספר על הדשא, חלקנו אוהבים להתרווח במיטה ולצפות בטלוויזיה, חלקנו אוהבים לישון עד מאוחר, וכו’. מצאו את הפעילות המרגיעה ביותר עבורכם, ותיהנו.

  • יום פינוק בבית

לא תמיד יש לנו את האפשרות הפיננסית לצאת לחופשה. אך אין זה אומר כי אנחנו לא יכולים ליצור לעצמנו חופשה בבית. בין אם אנו לוקחים יום חופש, או רק חוזרים הביתה לאחר העבודה, אנו יכולים ליצור סביבה רגועה ומפנקת בבית שתמלא לנו את המצבורים. ארגנו את הבית יום לפני וסדרו אותו כך שיתאים ליום הפינוק שלכם. קנו מאכלים מתאימים אם צריך, או עזרים כגון מלחי אמבטיה, ספר קריאה טוב, וכו’, וצרו לעצמכם את יום הפינוק האולטימטיבי שלכם.