דה קונדישנינג – הטיפול הפיזיותרפיסטי

‘דה קונדישנינג’ הינו מושג חדש בתחום הרפואה הגריאטרית, אשר עדיין אין לו תרגום לעברית. מהו ‘דה קונדישנינג’? כיום יותר ויותר אנשים מגיעים לזקנה ואף לזקנה מופלגת תודות להתקדמות הרפואה המודרנית ‘דה קונדישנינג’ הינו ירידה בתפקוד בגיל זקנה, שאיננה נובעת ממחלה מיוחדת, וניתנת לטיפול.

מתי צפוי להתרחש ‘דה קונדישנינג’? קשיש שעובר תקופה ממושכת כשהוא מרותק למיטתו בשל חולי, שבר, ניתוח או מכל סיבה אחרת לא ביצע פעילות גופנית רבה באותה התקופה. כתוצאה מחוסר הפעילות הגופנית כושרו הגופני של הקשיש יורד, השרירים שלו נחלשים, וכאשר הוא קם מהמיטה הוא מגלה כי דברים שהיה מסוגל לעשות בעבר אינם אפשריים לו יותר. הפעילות היום יומית נעשית לו קשה יותר, ובמקרים מסוימים אפילו הגידים עלולים להתקצר.

הקשיש שעד לאותה התקופה היה עצמאי, נעשה תלוי יותר ויותר בעזרה מבחוץ. הדבר נופל כמובן כנטל על משפחתו, אולם גם גורם סבל רב לקשיש שנאלץ לאבד את עצמאותו ולהיעשות תלוי באנשים אחרים.

החדשות הטובות הן שבניגוד למחלות רבות אחרות הפוקדות זקנים, ב’דה קונדישנינג’ המצב הפיך. הטיפול אמנם דורש השקעה ומאמץ, אולם בסופו הקשיש מחזיר לעצמו את היכולת התפקודית שהייתה לו קודם לכן. לטיפול הזה השפעה אדירה על איכות חייו של הקשיש, עצמאותו של הקשיש, שמחת חייו וכמובן על חייהם של הסובבים אותו.

אנחנו בדקלים גאים לומר שיש לנו את מיטב הפיזיותרפיסטים שיכולים לעזור להוריכם ולכם במקרה של ‘דה קונדישנינג’.

מדוע חשוב לבחור בפיזיותרפיסט מקצועי ואנושי? הטיפול איננו קל בכלל, הקשיש צריך להתמיד בו ולגלות כוח רצון רב. במהלך הטיפול המטפל יעבוד עם הקשיש על חיזוק השרירים, על הגדלת טווחי התנועה ועל הגדלת הגמישות. כדי להבטיח את הצלחת הטיפול כדאי לבחור במטפל שיש לו “כימיה” עם הקשיש, מעבר להיותו מטפל מנוסה כמובן.

לנו בדקלים יש את מיטב המטפלים. מלבד זאת אנחנו מחזיקים רשת של מטפלים מומחים בפריסה ארצית לקבלת טיפולי פיזיותרפיה בבית. הדבר מקל על קשישים שאינם רוצים או יכולים לצאת מהבית לצורך קבלת טיפול פיזיותרפיסטי. כשזה מגיע לבריאות של יקירכם בחרו בשבילם את הטוב ביותר – בחרו דקלים.

נכתב בחסות: דקלים פיזיותרפיה מתקדמת לכל אחד המפעילה רשת של מכוני פיזיותרפיה בכל הארץ ובניהם סניף של טיפולי פיזיותרפיה ברעננה, אין לראות בידע המובא במאמר כתחליף לייעוץ מקצועי.