אירוע מוחי

מהו אירוע מוחי? אירוע מוחי קורה כאשר ישנה הפרעה פתאומית באספקת הדם לרקמת המוח. הפרעה שכזאת גורמת נזק נוירולוגי עשוי להתבטא בדרכים שונות. אחת מהידועות שבהן היא שיתוק בגפיים וקשיים בהליכה.

אחרי אירוע מוחי יש לעבור שיקום במטרה לחזור לתפקוד מרבי ככל הניתן. לכתחילה כדאי לעבור שיקום במרכז שיקום בו יש צוות מקצועי המטפל בהתאם לסוג הפגיעה וחומרתה. חשוב לדעת כי מומלץ להתחיל את הטיפול כמה שיותר בסמוך לשחרור מבית החולים מכיוון שהתוצאות הטובות ביותר מתקבלות על ידי טיפול מוקדם. בשלב זה החולה מלא מוטיבציה להחלים, והרקמות של המוח שחלקן לא מתו אלא רק נכנסו להלם עשויות עדיין להתאושש. חוסר טיפול מוקדם עלול לגרום לנזקים בלתי הפיכים, ולכן חשוב לא לוותר וללכת לטיפול מוקדם ככל האפשר.

יש לציין כי אין קשר בין התעוררות התאים ובין הטיפול הפיזיותרפיסטי אולם טיפול פיזיותרפיסטי מתאים בזמן ההתעוררות חיוני כדי לנצל אותה ככל הניתן. גם לאחר הטיפול הראשוני כאשר כבר אין רואים התקדמות משמעותית ביכולות של המטופל עדיין חשוב לטפל כדי לשמר את ההישגים וההתקדמויות שהושגו במהלך הטיפול הראשוני. לעיתים חלק מהישגים שהושגו במהלך הטיפול הראשוני קשים למטופל ולכן הוא עלול לוותר עליהם, וחבל. טיפול שאחרי השלב הראשוני חיוני כדי לעזור למטופל להתמודד עם מצבו ולשמר את היכולת התפקודית שלו באותה הרמה ושלא תרד חלילה.

ישנם אנשים שאינם יכולים או רוצים ללכת למרכז שיקום, הן לטווח הראשוני והן לטווח הארוך, מסיבותיהם הם. אולי משום שהפגיעה שלהם קלה, או שהטרחה להגיע למרכז השיקום היא קשה להם. כאן חשוב לזכור, כי הטיפול הזה הוא חיוני וחשוב ואסור לוותר.

אנחנו בדקלים מציעים טיפולי פיזיותרפיה בבית עם מטפלים מהשורה הראשונה. אנחנו בדקלים מעמידים לרשותכם מטפלים עם ניסיון בתחום הנוירולוגי במטרה לעזור לכם לשמור על התפקוד של יקירכם ועל תהליך ההחלמה שלהם בצורה טובה ככל הניתן. כולל טיפול למשך זמן כדי לשמור על תפקוד תקין.

דקלים – פיזיותרפיה פרטית לכל אחד.